Květen 2009

nightwish-text Amaranth

22. května 2009 v 12:32 Nightwish
Amaranth

Baptized with a perfect name
The doubting one by heart
Alone without himself

War between him and the day
Need someone to blame
In the end, little he can do alone

You believe but what you see?
You receive but what you give?

Caress the one, the never-fading
rain in your heart - the tears of snow-white sorrow
Caress the one, the hiding amaranth
In a land of the daybreak

Apart from the wandering pack
In this brief flight of time we reach
For the ones, whoever dare

You believe but what you see?
You receive but what you give?

Caress the one, the never-fading
rain in your heart - the tears of snow-white sorrow
Caress the one, the hiding amaranth
In a land of the daybreak

Reaching, searching for something untouched
Hearing voices of the never-fading calling

Caress the one, the never-fading
rain in your heart - the tears of snow-white sorrow
Caress the one, the hiding amaranth
In a land of the daybreak


Nightwish na Masters of rock

22. května 2009 v 12:26 Nightwish
MASTERS OF ROCK 2009 LÁKÁ NA NIGHTWISH A EUROPE
Vizovický festival Masters of Rock představil první headlinery pro svůj příští, v pořadí již sedmý ročník, který v místním areálu likérky...

... Rudolf Jelínek bude probíhat od 9. do 12. července 2009.

Po čtyřech letech se na festival vrátí finská symphonic-metalová kapela Nightwish, u níž to podle organizátorů půjde o jediný koncert v České republice do roku 2011. S aktuální tvorbou i starou klasikou á la The Final Countdown pak přijedou švédští hard-rockeři Europe, v rámci výročního turné ke svému čtvrtstoletí do Vizovic zavítají němečtí heavy-metalisté Rage a chybět nebudou ani jejich souputníci Blind Guardian.

Ani to ale ze stávající soupisky není vše. Za doprovodu symfonického orchestru zahrají brazilští power-metalisté Shaaman, z Kanady dorazí death-metalisté Kataklysm a všechny pak doplňí třeba několik kapel ze Švédska - jmenovitě Arch Enemy, Deathstars a Tiamat - a Německa - mimo jiné In Extremo a Die Happy.

Do konce roku jsou k dostání vstupenky za zvýhodněnou cenu 750 Kč, a to prostřednictvím webových stránek festivalu.

Takže bacha tam se musí jít!!! xD

Singly

15. května 2009 v 12:45 Nightwish
Singl
2008Bye Bye Beautiful
2008The Islander
2007Amaranth
2007Erämaan Viimeinen
2007Eva
2005Wish I Had An Angel
2005Sleeping Sun
2005The Siren
2004Kuolema Tekee Taiteilijan
2004Nemo
2002Bless The Child
2002Ever Dream
2000Deep Silent Complete
2000The Kinslayer (Promo-singl)
1999Walking in the air
1999Sleeping Sun (4 Ballads Of The Eclipse)
1998Passion And The Opera (Promo-singl)
1998Sacrament Of Wilderness
1997The CarpenterDiskografie

15. května 2009 v 12:45 Nightwish
Album
2007Dark Passion Play
2006Bless The Child & Unreleased
2004Once
2002Century Child
2000Wishmaster
1999Oceanborn (2th version)
1998Oceanborn
1997Angels Fall First


O skupině

15. května 2009 v 12:44 Nightwish
Členové Nástroje
Tarja Turunen Zpěv
Emppu Vuorinen Kytara
Tuomas Holopainen Klávesy, zpěv
Jukka Nevalainen Bicí
Sami Vänskä Baskytara
Marco Hietala Baskytara, zpěv
Anette Olzon Zpěv


O skupině

Skupinu Nightwish, pocházející z finského městečka Kitee, založil roku 1996 klávesák a skladatel Tuomas Holopainen s vizí tvořit vlastní hudbu,nese pouze podílet na projektech a počinech ostatních kapel.Napsal píseň "Nightwish",požádal o spolupráci své dva přátele,zpěvačku Tarju Turunen a kytaristu Emppu Vuorinena,a v této sestavě nahráli téhož roku tří-skladbové demo,pojmenované po první písni jednoduše "Nightwish".
Kapele už potom nikdy nikdo jinak neřekl,takže si nakonec nechali tento název i jako jméno kapely.

Co se hudebního stylu týče,jejich hudba by se dala nazvat jako symfonický metal,ale kapela sama o sobě tvrdí: "Hrajeme melodický heavy-metal."

Rok po jejich založení dostávají smlouvu se známým finským labelem Spinefarm Records,přibírají do kapely bubeníka Jukku Nevalainena a vydávají své debutové album pod názvem Angels Fall First,ohlášené singlem The Carpenter, který se umístil v první desítce finské prodejnosti.
V roce 1998 kapela přibírá do sestavy ještě baskytaristu Samiho Vänsku (všechny basy na debutovém albu odehrál Vuorinen) a na trh přichází veleúspěšná deska Oceanborn,se kterou skupina vyráží na své první evropské turné.

Rok 2000 je ve znamení nového alba Wishmaster, které rockový magazín Rock Hard nazval albem měsíce a "Wishmaster Tour". Kromě rodného Finska navštívila kapela hlavně Jižní Ameriku a také Kanadu.
Po skončení turné Nightwish obdrželi zlatou desku za CD Oceanborn a singly Sacrament of Wilderness, Walking in the Air a Sleeping Sun.

Dalším projektem byl živý koncertní záznam, na jehož konci je skupině předána platinová deska za Wishmaster a zlatá za singl Deep Silent Complete. Následují další dvě alba - From Wishes To Eternity (onen koncertní záznam spojený s DVD) a "minialbum" Over The Hills And Far Away - vydaná roku 2001.

V květnu 2002 vychází velmi úspěšné cd Century Child, kterého se za dva týdny prodalo na 30 000 kopií. Skupina se díky němu poprvé dostává na první příčky finských tabulek singlů a alb,poprvé s pilotním singlem "Ever Dream".
Deska slaví stejné úspěchy ovšem i v zahraničí - například v Německu se vyšplhala až na 5. místo.
Vychází také - spíše dokumentární - dvd "End Of Innocence",kde leader kapely po všech těch letech odhaluje roušku tajemství všech vztahů a událostí v kapele natolik,že fanoušek může lehce pochopit,že všechno není tak růžové,jak se mohlo celou dobu zdát.Říká ale také,že situace se trochu zlepšila,když (právě ped Century Child) nahradil v kapele baskytaristu Samiho ošlehaný rocker z kapel Tarot či Sinergy Marco Hietala,který zvuk Nightwish obohatil v neposlední řadě také o "zlý" mužský vokálv,fungující nyní jako protiklad k tomu Tarjinému.

O dva roky později,2004,spatřuje světlo světa důležité album Once,které bylo všeobecně považováno za jakýsi mezník v historii kapely.V květnu Nightwish vyráží na "Once World Tour", které bylo zatím také největším v jejich historii (Byli "On Road" téměř rok a půl). Během tohoto turné stihlli odehrát na 150 koncertů po celém světě,navštívili i Austrálii, Japonsko,Řecko či Polsko,a nezapomněli dokonce ani na naší malou Republičku,kde se prezentovali na metalovém festivalu Masters Of Rock ve Vizovicích.
I přes velký úspěch však turné neskončilo příliš vesele. Album totiž nebylo mezníkem pouze v hudební historii kapely,ale také v té personální; Po posledním koncertě,21.10.2005 v Hartwall Areeně v Helsinkách,obdržela zpěvačka Tarja od zbývajících členů skupiny dopis,ve kterém jí oznámili, že už ji ve skupině nadále nechtějí,kvůli jejímu přístupu jak ke skupině samotné,tak k fanouškům.Vše uvedli v otevřeném dopise,zveřejněném posléze i na jejich oficiálních webových stránkách.

Následující rok nebyl pro nikoho příliš veselým.Tarja se vydala na svou sólovou kariéru a začala se konečně plně věnovat opeře,kterou vedle Nightwish dříve chtě-nechtě trochu zanedbávala,a zbytek kapely si dal chvíli pauzu na své ostatní projekty,ale snad také trochu na urovnání si věcí v hlavě.
Když se tak stalo,mužské osazenstvo se znovu sešlo,aby prodiskutovali,jak to bude s kapelou dál.Skončit nechtěli a tak se dali do hledání nové zpěvačky.Šanci měla každá,která zaslala demo,bez vyjímky.Kapela vůbec nelpěla na zkušenostech v show businessu či klasicky školeném zpěvu,jakým vládla Tarja.
...A tak hledali a mezitím se dali do skládání nového materiálu pro chystané cd.

Nakonec,po více jak roce hledání,stresu,dotěrných novinářů,nejrozličnějších spekulací a tvrdé práci na písních pro nové album,Finové ale přeci jenom našli,co hledali; tou vyvolenou se stala usměvavá Anette Olzon,učinkující před Nightwish v ne zrovna známých Alyson Avenue,či pár cover kapelách v rodném Švédsku.

V tomto složení tedy Nightwish nahráli své nové,zatím poslední,album s názvem "Dark Passion Play",ohlášené 30.5.2007 internetovým singlem "Eva",z něhož veškeré utržené finance byli věnovány dětskému domovu.
Stejného týdne bylo také skrze oficiální internetové stránky kapely oznámeno jméno a informace o nové zpěvačce.

Druhým singlem z alba se stala píseň "Amaranth",ohlašující pomalu ale jistě i tolik očekávaný příchod vydání nového cd jako takového,plánovaný na 28. září 2007,po kterém se kapela hned vydává na turné,začínající 6. října v Tel Aviv v Izraeli.

O lásce :o*

15. května 2009 v 12:21 | *Deniskaaa* |  Citátky
* Naše závist trvá vždy déle,než štěstí těch,jimž závidíme

* Vynikajíví a skvělý osud vzbuzuje závist

* Láska a závist člověka trápí,ostatní city ne,protže netrvají tak dlouho

* Závist nezná oddechu

* Závist je zármutek nad cizím dobrem

* Závist je nejhloupější ze všech neřestí,nebot nepřináší nic

O líbání :

* Zamilovaní zavírají při líbání oči,protože chtějí vidět srdcem

* Polibek je tajemství,které se prozrazuje ústům

* Nic nepodporuje vzplanutí lásky tolik jako polibek,nebot nevede k ukojení a vyvolává sladké naděje

* Polibek je krásný vynález přírody,jak zastavit řeč,když už jsou slova zbytečná

* Polibek je hymnou lásky

* Kdo nelíbá,je jako mrtvý

* Poslední slova hádky se mění v polibky

* Polibek je důkazem pro trvzení,že dvě hlavy jsou lepší než jednaA další :

Nečekejme, že ten, koho milujeme, se bude podobat ideálu, ale přizpůsobme ideál tomu, koho milujeme...Krasavec není ten který je krásný, ale ten koho miluješ!Láska je loď, na vlnách života, která buď doplave a nebo ztroskotá....

Láska není zbraní, ale často raní...Láska je malá epizoda v životě muže, ale celá historie v životě ženy...Člověk miluje nejvíc TO, co je pro něj nedosažitelné...Milovat znamená žít životem toho, koho milujeme...

Velká láska se rodí z velkého poznání toho, co milujeme. Co neznáš, to nemůžeš milovat - leda chudě...Láska dovede z génia udělat tupce a z tupce génia...To nejdůležitější není to, že já chci jeho, ale to, že chci, aby o chtěl mě...Za jednu minutu člověk pozná, zda se mu někdo líbí, za hodinu pozná, zda by jej dokázal mít rád či milovat, za jeden den zjistí, jestli by s tou osobou dokázal strávit celý život...ale poté trvá celý život než na tu osobu zapomene...Láska a nenávist jsou dvě sestry: kde je jedna, přijde i druhá a potom společně odejdou...Jak slza je láska: v oku vzniká k srdci proniká..Jestli je tak těžké se s někým rozejít, tak proč to každý dělá?Láska je líbezný květ, ale je třeba odvahy, abychom si jej šly utrhnout na okraj strašné propasti.Milujeme ty, kteří nás odmítají a odmítáme ty, kteří nás milují...Nikdo nemá rád bolest, láska bolí a přesto pro ní trpíme a toužíme.Někdy lásku pro něco, vždycky všechno pro LÁSKU!!!Pít bez žízně a milovat se kdykoli, tím se člověk liší od jiných zvířat...Láska je zlatým schodištěm, o němž srdce stoupá do nebe...Teorie lásky je božská, praxe ďábelská...Nneí vítěz, kdo bojoval a zvítězil, ale ten, kdo miloval, zklaman byl a odpustil...Lásku nepoznáme v okamžiku, kdy nalezneme dokonalého člověka, ale v okamžiku, kdy ho jako dokonalého začneme vidět...Lépe je nešťastně milovat, než lásku vůbec nepoznat...Jestliže člověk miluje příliš, těžko pozná, kdy ten druhý nemiluje vůbec...Srdce, to miluje co oči odsuzují. Srdcem tě musím mít navzdory zraku rád...O štěstí :

Šťastný chce být každý člověk. I ten, který se nakonec oběsí...

-Šťastím je iba láska. A láskou šťastie.

-Je velmi nesnadné nalézt štěstí v sobě. A najít je jinde je nemožné.

-Mít rád lidi a milovat lidi to je celé tajemství a snad jediný recept na štěstí.

-Starajíce se o štěstí jiných, nacházíme své vlastní.

-Když je člověk šťastný, neměl by chtít být ještě šťastnější.

-Abys měl aspoň kapičku štěstí, alespoň trochu toho nebe na zemi, musíš se smířit se životem, se svým vlastním životem - takovým, jaký je.

-Štěstí je důvěra v lidi.

-Lidé by byli štastnější, kdyby o své štěstí neustále neusilovali.

-Máš-li smůlu, pokouše Tě i slimák.

-Jestliže tvoje štěstí závisí na tom, co dělá někdo druhej, pak máš, myslím, problém!

MIX :

Odlouceni pusobi na lasku jako vitr na ohen, maly uhasi, velky rozdmychava.

-Mit nekoho rad a nesmet mu pusu dat, to je jako u studanky stat a zizni umirat!

-Tve oci jsou jak studanka, v nichz nedohlednes na dno, kdo jednou do nich pohledne utopi se snadno.

-V zivote nejsou jen chvile, kdy je zapotrebi poslechnout rozum, ale i chvile, kdy musis poslechnout srdce.....

-Kdyz milujes tak silne a obratne, tak ustup citis-li odpor! Nasili je posedlost a laska vernost, svobodna vule a uprimnost!

-Co je to laska, kdyz pro ni ani slzu neuronis? Co je to pratelstvi, kdyz ruku nepodas? To vite lidi svet je ted takovy, kdyz neco neudelas, nic nemas!

-Rict ve vztahu miluju te je krasne, ale duverovat si a mit na sebe cas, je jeste krasnejsi...

-Otcem muze byt kazdy, ale byt tatou je uplne neco jineho

-Kluk ktery chce holku trapit a donutit ji k zarlivosti, nemiluje. Ale mysli jen na sebe

-Milovat neznamena mit rad, milovat je verit a pravdu znat, milovat je odpustit a znova si podat ruce, milovat je rozdelit dusi i srdce.

Citatky :
Láska je zlatým schodištěm, po němž srdce stoupá do nebe
Láska je prales, do kterého když někdo jednou vstoupí, je okouzlen a nenajde cestu zpět.
Láska je plamen, který zahřívá, vášeň je požár který ničí
Lásku si člověk ze srdce nevytrhne, to není bolavý zub
Láska je jako štěstí. Nemá ráda, když se za ní běhá.
Nelze podruhé milovat to, co jsme už milovat přestali
Milovat každého je totéž, jako nemilovat nikoho.
Kdo není milován, je sám i uprostřed davu
Láska je poezií života
Až potkáš věrného muže, požádej ho o autogram
Polibek je hymnou láskyJak slza je láska,v oku vzniká k srdci proniká .

Láska,která neni opětovaná je jako otázka bez odpovědi.

Láska je jáma,do které spadnou dva a vyjdou tři.

Láska odpouští všechno,a nebo nic.

Lásku nelze vyléčit žadnou bylinou.

Láska nikdy nic nepotřebuje, vždy jen dává.

Láska je jako válka- snadné si začít, ale nesnadné skončit.

Láska je štěstí , které si dáváme navzájem.

Láska je líbezný květ,ale je třeba odvahy,abychom si jej šli utrhnout na kraj strašné propasti.

Někdy stačí vložit mezi dva slabé city mnoho kilometrů a vznikne z toho velká láska.

Láska je jako plamen: jakmile neroste zhasíná

Bát se lásky znamená bát se života, a ti , kdo se života bojí, jsou již ze tří čtvrtin mrtvi.

Láska je povídka v citoslovcích.

Co je láska? Prostinká pohádka , mnohokrát vyprávěná.

Láska je jako otevřená láhev od sodovky.Vyprchá dříve než se stačíte napít.