životopis Britney Spears

31. července 2007 v 10:48 |  Britney Spears

Celé jméno: Britney Jean Spears

Datum narození: 2.12. 1981
Znamení: střelec

Místo město:Kentwood u New Orleans,Louisiana

Rodiče: Jamie a Lynne Spears
Sourozenci: Bryan (21), Jamie Lynn (8)
Přezdívky: Brit, Bit-Bit
Barva vlasů: světle hnědá
Barva očí: hnědá
Výška: 165 cm
Hmotnost: 48 kg
Záliby: zpěv, nakupování, tancování, filmy, knihy, plavání
Oblíbené jídlo: zmrzlina, těstoviny, párek v rohlíku, pizza
Oblíbený nápoj: Sprite
Oblíbená barva: modrá

ŽIVOTOPIS

Britney Britney Jean Spears se narodila 2. prosince 1981 v Detroitu, žije v malém městě Kentwood (1200 obyvatel), stát Luisiana.
Mladá Britney začala se zpěvem ve čtyřech letech, kdy zpívala v kostele. V roce 1989 se zúčastnila konkurzu do Mickey Mouse klubu, ale neuspěla. Tvůrci sice ocenili její pěvecké kvality, ale odmítli ji kvůli příliš nízkému věku. Jejího talentu si ale všimnul jeden z producentů, který jí našel profesionálního agenta. Pod jeho "vedením" se Britney začala věnovat zpěvu pod odborným vedením. Troje letní prázdniny strávila v Off-Broadway Dance Center a Professional Performing Arts Schoul. Toto studium se jí vyplatilo - v roce 1991 si zahrála v broadwayském představení Ruthless nastudovaném podle trilleru The Bad seed z roku 1956. To byla otevřená brána do Mickey Mouse klubu, ve kterém s úspěchem vystupovala až do roku 1993 a kde také poprvé poznala jednu ze svých prvních lásek Justina Timberlakea.
Po ukončení činnosti v klubu se rozhodla studovat střední školu, ale hudba ji i nadále lákala a rozhodla se pro profesionální dráhu. V New Yorku vyhledala producenta Erica Fosteremhita, který dříve pracoval například s Boyzone, Hi, Five či Whitney Houston. Spolupracovala také se Švédem Maxem Martinem, jehož předchozími klienty byli mimo jiné Backstreet Boys nebo Ace of Base.
Počátkem roku 1999 bylo Britnino první album hotovo. Singl ...Baby One More Time i stejnojmenné se okamžitě se vyhoupl do čela snad všech světových hitparád. Britney se stala první ženou v historii Billboard Charts, jejíž album i singl se dostaly do čela ve stejném týdnu. Závratná kariéra mohla začít...
Kromě bohaté diskografie se může Britney pochlubit i filmovou kariérou. V roce 2002 ztvárnila hlavní roli ve filmu Crossroads, sama sebe si zahrála ve snímku Austin Powers Goldmember.
Britney Spears byla významnou hnací silou v návratu teen POPu v pozdních 90. letech minulého století. Senzační úspěch Spice Girls a Backstreet Boys do určité míry vydláždil cestu k jejímu průniku do světa showbusinessu. Avšak Britney se nestala pouze hvězdou - stala se fenoménem (v dobrém slova smyslu). Nejen, že prodávala milióny nahrávek, ale byla také věčným tématem médií bez ohledu na to co dělala nebo nedělala.Britney Spears Z pohledu mediální moci ji v tomto období dokázala konkurovat pouze Jennifer Lopez.

Na počátku všeho byl Britneyin sex appeal hlavní součástí její image. Videoklip pro její debutovy singl "...Baby One More Time" ji poslal na dobrou cestu stát se mezinárodním sex symbolem. Přesto se zdálo, že její manažeři se snaží jít oběmy směry - existovalo určité napětí mezi zdravou neviností, kterou Britney působila na ženskou/dívčí část publika a lechtivou sexualitou, kterou naopak přitahovala pozornost spousty mužů/chlapců. Tato taktika udělala z Britney poněkud kontroverzní postavu a tématem nekonečných debat týkajících se vhodnosti Britney Spears jako vzoru pro dospívající dívky. Britney se brzy na to snažila zmírnit tento spor propagováním sexuální neaktivity až do svatby a dokonce odmítala, že si úmyslně rozvíjí svůjBritney Spears sexy image.

Čím víc se její šatník na pódiu stával provokativnější a odhalenější, tím méně věrohodné toto trvzení vypadalo. Navzdory její schoponosti chodit po špičkách na hranici mezi panenskou koketou a nestydatou courou, měla Britney tajnou zbraň v podobě POPového mistra Maxe Martina, který měl nesmírný podíl na jejích hitech jako textař a producent. Díky jeho schopnosti tvořit dance-pop songy a citové balady, které udělaly hvězdy i z Backstreet Boys, se Britney držela se svými singly na předních místech hitparád.
Britney Jean Spears se narodila 2. prosince roku 1981 v malém městečku Kentwood ve státě Louisiana v USA a začala Britney Spearszpívat a tančit v raném věku. Britney Spears se objevila v televizní soutěži Star Search a ve věku 8 let se zúčastnila konkurzu do Mickey Mouse Clubu provozovaným televizí Disney Channel. Producenti ji odmítli kvůli nízkému věku, ale jeden z nich o ní projevil zájem a představil ji agentovi v New Yorku.

Britney strávila v New Yorku 3 roky studováním na škole zabývající se profesionálním uměleckým vystupovaním Britney Spearsa také se objevila v několika televizních reklamách a divadelních představeních. V 11 letech se znovu zúčastnila konkurzu do Mickey Mouse Clubu, tentokrát úspěšně. V Clubu působila společně s Justinem Timberlakem, JC Chasezem, Christinou Aguilerou a Keri Ruseellovou, kteří se později také stali hvězdami v hudebním showbusinessu. Mickey Mouse Club byl po dvou sezónách zrušen a 15. letá Britney se vrátila zpět do New Yorku, kde vyhledávala konkurzy pro POPové kapely a vytvářela demo nahrávky. Jedna z demo nahrávek ji přinesla kontrakt se společností JIVE Records.
Britney SpearsBritney začínala v nahrávacím studiu s nejlepšími textaři a producenty jako byl Eric Foster White (Boyzone, Whitney Houston, Backstreet Boys) a Max Martin (Ace of Base, Backstreet Boys, NSYNC). Koncem roku 1998 vydalo JIVE její debutový singl napsaný Maxem Martinem - "...Baby One More Time", umocněný videoklipem, ve kterém byla Britney Spears a skupinka jejích tanečníku oblečena do školních katolických uniforem. Videoklip měl okamžitě obrovský úspěch a vyletěl na vrchol hitparády Billboard. Vydáním prvního stejnojmenného alba začátkem roku 1999, bylo o prvním místu v hitparádě Billboard postaráno.

Britney SpearsAlbum "...Baby One More Time" vstoupilo do hitparády na prvním místě a udrželo se tam šest týdnů. Když začal všudypřítomný hlavní song uvadat, album začalo vypouštět další hity: top ten "(You Drive Me) Crazy" v téměř top 20 se umístila balada "Sometimes" a "From the Bottom of My Broken Heart".

Koncem roku 1999 bylo prodáno na deset milionů alb ...Baby One More Time a stále se silně prodávalo. Úspěch Britney Spears vyvolal vlnu mladých POP zpěvaček včetně Christiny Agulery, Pink, Jessicy Simpson a Mandy Moore, které chtěli jít v jejích stopách. Britney byla superstar, nespočetně krát se objevovala na titulních stranách časopisů, včetně obálky magazínu Rolling Stone, který bezprostředně vyvolal spekulace o údajných prsních implantátech teprve 17. leté dívce.
Jakmile začalo album "...Baby One More Time" ztrácet páru na žebříčcích alb a singlů, byla Britney připravena v roce 2000 vydat další album nazvané "Oops!...I Did It Again". Hlavní a stejnojmenný song nového alba byl dalším silným a okamžitým úderem na čela hitparád. Album vstoupilo do hitparád na prvním místě a za první týden bylo prodáno téměř 1.400.000 kopií, což znamenalo nový světový rekord v prodejnost v kategorii zpěvaček (dodnes nebyl překonán). Následovaly singly "Lucky", dobře se prodávající "Stronger" a "Don't Let Me Be the Last to Know", na kterém se podílela country zpěvačka Shania Twain a její producent Mutt Lange. Rok po vydání bylo prodáno 9 miliónů kopií alba "Oops!...I Did It Again". Spekulace o románku Britney Spears s Justinem Timberlakem se nakonec potvrdily, což dodalo už tak velké pozornosti médiím o Britney.
Britney Spears
Pro své další album plánovala Britney Spears do nepříliš vzdálené budoucnosti, kdy bude jak ona tak její fanoušci dospívat. Britney se snažila vystupovat jako více dospělá mladá žena a byla doprovázena mírnými náznaky, že její soukromý život nebyl vždy tak úplně puritánský. Další Album nazvané "Britney" se dostalo potřetí na první místo v prvním týdnu, naproti tomu, singly nebyly tak úspěšné. "I'm a Slave 4 U," "I'm Not a Girl, Not Yet a Woman," a "Overprotected" se nedostali do Top 10.

V roce 2002 natočila Britney Spears svůj debutový film "Crossroads", přes určitý profit byl film spíše zklamáním. Ke všemu se přidal i rozchod s Justinem (dodnes se neví proč). Později Britney natočila scénu pro film "Austin Powers: Goldmember" a přispěla i soundtrackem v podobě remixu songu "Boys". Mezitím se prodejnost alba "Britney" zabrzdila na čísle 4 milióny. Snad v tom hrálo svou roli i vynoření nových zpěvaček jako např. Michelle Branch a Avril Lavigne. Britney si dala na pár měsíců pauzu od hudby a vystupování a začala pracovat na dalším albu začátkem roku 2003.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama